Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń

Reklama

kontrasty - Szczecin

Ocena: 3.8/5

Informacje o klubie

Nazwakontrasty
Adresul. Wawrzyniaka 7a
RezydenciWaldemar Kulpa, Tygrys, Dj Tequila, Dj Josh, Mr. Yeti, Dj Latynka, Dj Cubano
Kontakt tel.(+48) 91 4 210 216
Strona wwwwww.kontrasty.szczecin.pl
E-mailwaldek@kontrasty.szczecin.pl
Cena piwaod 5zł
Cena drinkaod 7zł


Historia i teraźniejszość klubu

Mało kto wie że pierwszym klubem w powojennym Szczecinie był "PIMPUŚ". Powstał pod koniec lat pięćdziesiątych i działał w siedzibie dzisiejszego Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego. Nie było to jedyne miejsce aktywności tego klubu, działacze klubu byli zmuszeni do kilku przeprowadzek. Zakończyły się z chwilą otrzymania przez Zrzeszenie Studentów Polskich budynku przy ulicy Wawrzyniaka 7a. Tak to 29 kwietnia 1961 roku narodził się nowy przybytek kultury studenckiej nazwany później Studenckim Centrum Kultury ”KONTRASTY”. Prawie od początku funkcjonował na wysokich obrotach, do tego stopnia, że otrzymał nagrody za najlepiej działający klub studencki w kraju.

Jak ”KONTRASTY” działają teraz kiedy mijają kolejne rocznice powstania klubu, każdy widzi i słyszy. Imprezy ramowe popularne wśród studentów i nie tylko powodują, że w niektóre dni tygodnia trudno znaleźć wolne miejsca. Od początku istnienia klubu działał Dyskusyjny Klub Filmowy Inteligencji i Studentów ”KONTRASTY”.

S.C.K. jest również miejscem spotkań i twórczości młodych muzyków skupionych w różnych zespołach. Z sal prób tego klubu wyszło wielu znanych artystów, takich jak ”Hey”, ”Firebirds”, ”Dum Dum”, ”The Days”, ”Teges Nara”, Maciek Silski, Grzegorz Grzyb itd. W klubie ćwiczą takie zespoły jak ”Emerald”, ”Lebowski”, ”Ambulanza”, "Analogs", "Road Trip`s Over", "Skambomambo", "Indios Bravos", "Anti Dread", "Annalisa", "Sklep z Ptasimi Piórami" itd. Oprócz sal prób w budyku SCK Kontrasty działa również studio nagrań www.studio.annalisa.pl www.myspace.com/studioanaliz.

Kiedyś ćwiczyli tutaj najlepsi w Szczecinie zawodnicy darta, uczestnicy wielu poważnych zawodów takich jak: Mistrzostwa Polski, Europy, czy Świata.

Tworzą się nowe "kółka" zainteresowań. Powstał Ośrodek Teatralny "Kontrasty" skupiający grupy teatralne, pantomimę i kabaret. Obecnie twór ten nazywa się - Scena Kontrasty. Tutaj ćwiczą tancerze ze szkoły salsy "Quierosalsa".

Tutaj odbywają się co roku regionalne eiliminacje festiwalu FAMA (tu przy jednym ze stolików wymyślono nazwę tego festiwalu!!!), eliminacje festiwalu ŁÓDŹSTOCK, co roku gra orkiestra W.O.Ś.P., odbywa się wiele zorganizowanych imprez studenckich, przeglądów itd. Wraz z ZSP współtworzyliśmy od lat obozy adaptacyjne dla studentów roku "0" w Międzywodziu.

"Club Tropicana" to najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w kraju, która odbywa się od ponad 14 lat w niedzielne wieczory. Czwartkowa zabawa "Bal Starej Płyty" to najstarsza cykliczna impreza studencka w Polsce (16 lat), zdominowana starymi dobrymi przebojami od rock`n`rolla po disco fever.

Czekamy na każdą inicjatywę, na nowe grupy twórcze. Jeśli macie pomysły podzielcie się nimi z nami!

Zdjęcia z klubu


Najnowsze galerieOsoby które mają ten klub w ulubionych

 cweleu...     
Komentarze
Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję